"Grāmata Zīme"
Sajūtu teātris, 24. septembrī plkst. 15:00

Sajūtu teātra izrāde 
“Grāmata Zīme”
Dokumentālā stāstā balstīts iestudējums, sajūtu izrāde ar aizsietām acīm


Režisore – Liena Šmukste
Dramaturģe – Anna Belkovska
Izrādes māksliniece – Evita Bēta
Skaņas konsultants – Jēkabs Nīmanis
Aktieri – Maija Arvena, Ieva Džindža, Emīls Krūmiņš, Jana Ļisova, Andis Strods

Izrāde “Grāmata Zīme” stāsta par kādu ģimeni, kurai 1974. gads izrādījās liktenīgs, jo viņi slēpa aizliegtās grāmatas. Neilgi pēc 1940. gada 9. augusta, kad Latvija nokļuva PSRS valstu sastāvā, tika pieņemts lēmums sastādīs aizliegto grāmatu sarakstu un iznīcināt bibliotēku fondu. Par aizliegto grāmatu glabāšanu draudēja sods. Taču cilvēki slēpa grāmatas arī tādās vietās, kur neviens neiedomātos tās meklēt. Izrādes stāsts tiek atklāts caur pieskārieniem, smaržu, garšu un skaņu, skatītājam esot ar aizsegtām acīm.


Sajūtu teātris ir vēl pavisam jauna un neierasta mākslas forma Latvijā. Tas ir teātris, kur skaņas, garšas, smaržas un pieskārieni ir galvenajās lomās, kur attēli zaudē savu spēku un priekšroka tiek dota iztēlei. Tas ir teātris, kurā visa uzmanība tiek pievērsta skatītājam un viņa sajūtām. Esam raduši teātri baudīt “tradicionāli”, taču sajūtu teātris ļauj iepazīt pasauli un gūt neparastu pieredzi caur piecām maņām.

Izrāde ir piemērota cilvēkiem no 15 gadu vecuma, skatītajiem bez latviešu valodas zināšanām, kā arī skatītājiem ar redzes traucējumiem.

VIETA /LAIKS / BIĻETE

24. septembrī plkst. 15.00, ilgums 1 st 

Vecuma ierobežojums: 15+

Kuldīgas Adatu fabrika, Kalpaka iela 4

Ieeja ar ziedojumiem
*Ziedojumus plānots novirzīt Liepājas Neredzīgo biedrības Kuldīgas nodaļai