VECMĀMIŅU VALSTS
Gandrīz dokumentāla izrāde


VECMĀMIŅU VALSTS

Radošā komanda: Režija: Paula Pļavniece Aktieri: Reinis Boters, Klāvs Mellis, Ance Strazda, Āris Matesovičs , Jana Ļisova, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova Dramaturgi: Justīne Kļava, Evarts Melnalksnis Komponists: Jēkabs Nīmanis Dziesmu tekstu autori: Cēsu 1. pamatskolas skolēni Scenogrāfija un kostīmi: Marija Rozīte-Vītola Gaismu mākslinieki: Mareks Lužinskis, Jānis Sniķers Gaismu mākslinieka asistents: Kārlis Staņa Fotomāksliniece: Odeta Katana (Odeta Catana, ROU) Producentes: Sandra Lapkovska, Inese Tone Tehniskais direktors: Kārlis Tone Īpašs paldies Matīsam Budovskim

Pasakā “Sarkangalvīte un vilks”, Apvienotajā Karalistē, Rīgas Centrāltirgū un citos tirgos, uz parka soliņiem un pa blokmāju logiem, poliklīnikās, tramvajos, teātru zālēs, piemājas dārziņā un manā virtuvē - galvenajā lomā vecmāmiņa.

Gandrīz dokumentālajā izrādē „Vecmāmiņu valsts” teātra trupa KVADRIFRONS kopā ar draugiem, laikabiedriem un reģionālo pamatskolu koristiem vēlas izstāstīt stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Izrāde veidota, balstoties uz intervijām ar izrādes aktieriem un viņu vecmāmiņām - par to, kā viņi jūtas savās attiecībās viens ar otru, kā ikdienā sadzīvot ar dažādām ar novecošanu saistītām problēmām, piemēram, ierobežotu mobilitāti un diskrimināciju. Arī par to, kā šie izaicinājumi ietekmē visu ģimeni. 

Šī ir izrāde par vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas. Par sadzīvošanu, pieaugšanu un samierināšanos. Par Latvijas sabiedrības pakāpenisko novecošanos. Par šausmīgi mazām pensijām. Par ļoti garšīgām zupiņām un pankūciņām. Par priecīgu kopā būšanu, pārspīlētām rūpēm, draudzīgām paaudzēm un ģimeniskām pieredzēm. „Vecmāmiņu valsts” ir veltījums visām Latvijas vecmāmiņām un viņu mazbērniem. 

Izrādes radošā komanda līdz idejai par izrādi nonāca kopīgu diskusiju rezultātā, reflektējot par savām attiecībām ar vecvecākiem un secinot, ka katram tajās ir kādi izaicinājumi. Izrādes tapšanā izmantotas tās dalībnieku atmiņas par savām vecmāmiņām un pašu vecmāmiņu aizraujošie, amizantie, skumjie, līksmie un neparastie stāsti. Izrādē skarta arī novecošanas tēma, gan personīgā, gan plašākā – visas sabiedrības aspektā.

„Vecmāmiņu valsts” pirmizrāde notika Cēsīs, festivālā “Lampa”, 29. jūnijā un līdz šī gada beigām tā tiks izrādīta arī Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Atbalstītāji un sadarbības partneri: British Council Latvia, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, VSIA Rīgas cirks, Latvijas Jaunā teātra institūts, ES platforma “Radošā Eiropa”, Magic Carpets.

LAIKS/VIETA/BIĻETE

2019.gada 19.oktorbis, plkst.14.00

garums: 1 h 30 min

Kuldīgas Jauniešu māja Jelgavas iela 26, Kuldīga


*IEEJA BEZ MAKSAS AR IEPRIEKŠĒJU PIETEIKŠANOS: 
 https://www.facebook.com/teatrisirvisur/