PAR FESTIVĀLU

2016.gada janvārī, Kuldīgas novada pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu realizēt jau sen iecerētu vīziju – ikgadējā starptautiska teātra festivāla izveidi Kuldīgas pilsētā, uzsākot sadarbību ar  nodibinājumu "Skatuves Mākslas Producentu fonds" - festivāla  "Teātris ir visur Kuldīgā" organizatoru. 

Festivāla virsmērķis ir padarīt profesionālo teātru un citu skatuves māklas veidu pieejamību Kurzemes reģiona iedzīvotājiem un viesiem. 
Projekta idejas un mākslinieciskās koncepcijas autore ir aktrise un producente Dana Bjorka.

2016.gada 8. un 9.  oktobrī notika festivāla ieskandināšana pilsētā – Kuldīgas teātra svētki, kas ieguva skatītāju augstus novērtējumus. Balstoties uz kuldīdznieku patiesi lielu atsaucību un ieinteresētību par festivālu, Kuldīgas novada pašvaldība  ir pieņēmusi lēmumu pasludināt starptautisku skatuves mākslas festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā” ("TIVK") par ikgadējo pilsētas kultūras dzīves tradīciju.

Festivāla nosaukums “Teātris ir visur Kuldīgā” ir balstīts uz domu, ka teātris nepārtraukti ir sastopams mūsu ikdienā, ka teātris ir dzīve, teātris ir cilvēku rīcības un domu atspoguļojums, teātris nav piesaistīts konkrētai vietai, teātris ir visur.  Ikgadēja "TIVK" progaramma sastāv no dažādu skatuves mākslas veidu un žanru izpildītājiem. Par festivāla skatuves platformām kļūst visdāžadākās Kuldīgas pilsētas celtnes un āra teritorijas: parki, kafejnīcas, restorāni, kultūras iestādes, pagalmi, skolas, baznīcas, muzeji, u.c.

"Teātris ir visur Kuldīgā" ir Kuldīgas pilsētas kultūras dzīves ikgadējā tradīcija, kas radīta pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Tā ir unikāla iespēja sastapties ar visdāzādākajiem Latvijas un ārzemju skatuves mākslas profesionāļiem vienuviet - pilsētā ar dvēseli, Kuldīgā!

PROFESIONĀLI. RADOŠI. PATIESI. KVALITATĪVI. AR DOMU.