PATIESĪBA
Komēdija, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

 

PATIESĪBA

Mūsdienīga komēdija vienā daļā Vecuma ierobežojums: 16+ Radošā komanda Režisors un kostīmu mākslinieks: Intars Rešetins Scenogrāfs: Kristaps Skulte Horeogrāfe: Liene Grava Lomās: Veronika Plotņikova, Anatolijs Fečins, Aleksejs Korgins, Marika Šmukste, Adriana Tatjana Začeste Tulkojums: Agnese Kasparova

"Meli ir netikums tikai tad, ja tie nodara ļaunumu, bet, ja no tiem ceļas labums, tad tie ir tikums. Dzīvojiet tikumīgi! Melojiet uz velna paraušanu! Nevis kautrīgi un reizēm, bet drosmīgi un vienmēr! Melojiet, mani draugi, melojiet, un izdevīgā brīdī es jums atdarīšu ar meliem!” (Voltērs)

Režisors Intars Rešetins: “Mēs dzīvojam laikā, kad izlikšanās un meli kļuvuši par normu. Mēs staigājam maskās, melojam un krāpjam, izliekamies par to, kas mēs neesam. Un visiem ir labi! Paradoksāli! Turklāt mēs visi to zinam, pieņemam un spēlējam līdzi! Arī lugas “Patiesība” varoņiem ir izvēles iespējas - melot vai nemelot? Stāstīt patiesību vai turpināt melot? Un, ja melojam - vai meli nepagriezīsies pret pašu? Morāles un godaprāta cīņa par izdzīvošanu vienā daļā. Lieliska franču komēdija ar labākajiem teātra aktieriem, kur izdzīvo tikai labākais melis! Šī lieliskā Floriana Zellera komēdija, manuprāt, ir lielisks spoguļattēls mūsdienu sabiedrībai tās visos slāņos - gan politiskajā, mākslinieciskajā, gan sadzīviskajā. Un nerunāt šodien ar skatītāju par tik aktuālu tēmu caur komēdijas prizmu būtu grēks! 

Pirmizrāde: 2018. gada 22. novembrī.


LAIKS/VIETA/BIĻETE

2019.gada 20.oktobris, plkst.19.00 garums - 1h 25min

Kuldīgas kultūras centra lielā zāle, Raiņa iela 21, Kuldīga


Pirkt biļeti