“1900. Leģenda par pianistu”
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, 23. septembrī plkst 19.00

Koncertuzvedums 
pēc Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra  izrādes  “1900. Leģenda par pianistu”

Ceļojums pa jūru bez starpbrīža.

Stāsts par ģeniālu mūziķi, kurš piedzima uz milzīga kuģa un pavadīja uz tā visu savu mūžu, spēlējot klavieres.

Izrāde krievu valodā bez titriem latviešu valodā.

Režisors – Sergejs Golomazovs
Kostīmu māksliniece – Jevgeņija Panfilova
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Tulkotāja – Natālija Kolesova
I
zrādē piedalās – Maksims Busels, Uldis Marhilēvičs

Viņš sacīja: “Tu esi dzīvs tik ilgi, kamēr tev ir kāds brīnišķīgs stāsts un kāds, kuram tu vari to pastāstīt.” Viņam bija… brīnišķīgs stāsts. Viņš pats kļuva par šo stāstu. Ja tā padomā, tad neprātīgu stāstu, taču tik skaistu…

Alesandro Bariko luga vairākkārt iestudēta Itālijā, Sanmarīno, Francijā un citās Eiropas valstīs. 1998. gadā ekrānos parādījās itāļu režisora Džuzepes Tornatores filma “Leģenda par pianistu” ar Enio Morikones mūziku, kas saņēma daudzus apbalvojumus. Kad grāmata tika pārtulkota krievu valodā, krievu aktieris un režisors Oļegs Meņšikovs izveidoja monoizrādi “1900.” (2008), kas izraisīja milzīgu kritiķu un publikas interesi.  Kuģa “Virdžīnija” pianista stāstu Rīgā uz skatuves pirmo reizi iestudēja Dmitrijs Petrenko – 2016. gadā Spīķeros notika koncertizrādes “Novecento” pirmizrāde, kurā pianista lomu atveidoja Vestards Šimkus, bet stāstnieka lomā iejutās Kristaps Ķeselis (Latvijas Nacionālais teātris) latviešu versijā un Maksims Busels – krievu.

Iestudējums Čehova teātrī nav nedz atkārtojums, nedz arī Dmitrija Petrenko projekta rekonstrukcija, bet pilnīgi jauna izrāde ar jaunu radošo komandu; par pianistu kļuvis Uldis Marhilēvičs. Alesandro Bariko muzikālajai līdzībai ir ļoti daudz nokrāsu, un tā pieļauj visdažādākos traktējumus. Čehova teātra versija ir vēl viens leģendas par Okeāna pianistu lasījums.

VIETA /LAIKS / BIĻETE

23. septembrī plkst. 19.00, ilgums 1 st 15 min

Vecuma ierobežojums: 7+

Kuldīgas Mākslas nams, 1905. gada iela 6

Biļetes: 20 EUR
*25% atlaide skolēniem, studentiem, pensionāriem
**50% atlaide cilvēkiem ar īpašām vajadzībām


Pirkt biļeti