“Viss sākas ar mīlestību…
(Roberts Roždestvenskis)”
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris / 24. septembrī plkst. 13.00 / Klavins Piano koncertzāle Kuldīgā, Kaļķu iela 14

“Viss sākas ar mīlestību… 
(Roberts Roždestvenskis)”

Ņikitas Osipova kvarķirņiks
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

* Izrāde krievu valodā ar ieskatu saturā latviešu valodā.

Idejas autors un izpildītājs: Ņikita Osipovs
Pie klavierēm: Anatolijs Livča
Kompozīcija: Lina Ovčiņņikova
Kostīmu māksliniece: Valentīna Začiņajeva
Gaismu mākslinieks: Aleksandrs Barinovs

Roberts Roždestvenskis (1932–1994), cilvēks ar svētku uzvārdu un ne tik svinīgu likteni, ir viens no spilgtākajiem 60. gadu laikmeta pārstāvjiem, dzejnieks, tulkotājs, daudzu slavenu dziesmu tekstu autors, t. sk. kinofilmām un televīzijas filmām. Viņa līdzautori bija Marks Fradkins, Dāvids Tuhmanovs, Mikaels Tariverdijevs, Aleksandra Pahmutova, Jans Frenkels, Maksims Dunajevskis, Vladimirs Šainskis, Raimonds Pauls, Boriss Mokrousovs un citi komponisti (daudzas šo mākslinieku dziesmas ir iekļautas kvarķirņika programmā).

Roždestvenska dzejoļi izceļas ar negaidītām, svaigām un neaizmirstamām atskaņām, īpašu skanīgumu un dedzīgu sirsnību. Viņa varonis vienmēr ir bijis domājošs un jūtošs cilvēks – dziļi nevienaldzīgs cilvēks. Šī patiesā interese par pasauli, radošā drosme un ticība labākajam viņa dzejā joprojām deg spilgti un gaiši.

Roberta Roždestvenska literārā mantojuma nozīmīga daļa ir mīlas lirika, turklāt šim dzejniekam mīlestība ir mūžīga dvēseles kustība, dzīves jēgas un laimes meklējumi, ceļš pie sevis. Ņikitas Osipova kvarķirņiks ir muzikāls un poētisks ceļojums cauri dažādām mīlestības pusēm un izpausmēm: no pavasarīgas iemīlēšanās līdz mūžīgai, visaptverošai sajūtai, no nepiepildītas mīlestības līdz iedvesmojošai mīlestībai, no pagātnē palikušai līdz saglabātai cauri laikam. Aicinām šo ceļu iet kopā ar liriskajiem varoņiem – soli pa solim, no jaunības līdz briedumam, no dziesmas līdz dziesmai, no dzīves līdz dzīvei…

VIETA /LAIKS / BIĻETE

24. septembrī plkst. 13.00
Ilgums 1 h 25 min
Vecuma ierobežojums: 7+

Klavins Piano koncertzāle Kuldīgā, Kaļķu iela 14

Biļetes cena: 15 EUR
25%  atlaide skolēniem, studentiem, pensionāriem, 50% atlaide cilvēkiem ar īpašām vajadzībām


PIRKT BIĻETI